הסדר חובות לחברות

ניהול של עסק והובלת חברה לעבר התפתחות ושגשוג הם תפקידים אחראיים וחשובים, כאשר ניהול סיכונים הוא חלק בלתי נפרד מכך. אחד הסיכונים המשמעותיים בתחום הוא כמובן הפסדים כספיים וצבירת חובות, אשר יכולים לפגום ביכולת של החברה להמשיך ולתפקד בצורה תקינה, ובמקרי קיצון אף להוביל להליכים של פשיטת רגל ופירוק. חשוב לדעת כי צבירת חובות לא חייבת להיות סוף הדרך, וכי ישנם כלים חוקיים על מנת לאפשר לחברות להתמודד עם החובות ולהגיע לאיזון כלכלי.

להקדים תרופה למכה

כל חברה שנמצאת בתהליך של צמיחה והתרחבות צריכה להשקיע כספים ולקחת סיכונים, ולעיתים אף לצבור חובות. שמירה על האיזון והגבלת גובה החובות הם קריטיים להמשך ההתנהלות התקינה של החברה, שמירה על נזילות ועל היכולת להגיב למשברים ושינויים.
אך כאשר הדברים יוצאים מאיזון חשוב לפעול במהירות ובצורה מקצועית, ולהיעזר בכלים השונים שעומדים לרשותכם על מנת להסדיר את החובות שנצברו לחברה. ככלל, מדינת ישראל שואפת לסייע לחייבים ולאפשר להם להשתקם מבחינה כלכלית כך שיוכלו להמשיך ולהתנהל בצורה שגרתית ותקינה. הגישה הזו רלוונטית גם לאנשים פרטיים וגם לחברות, מתוך הבנה כי זהו חלק משמעותי בייצוב של המערכת הכלכלית. ועל כן ישנן מספר אפשרויות שעומדות לרשות חברות כדי להגיע להסדרי תשלומים והפחתת חובות, כדי לא להיקלע למצב של פירוק החברה.

לטפל בחובות בצורה אחראית

גם בידי החייב וגם בידי הנושים יש כלים שונים על מנת לטפל בחובות, כאשר תרחישי הקיצון הם כפייה של הליכים שונים כנגד החברה שיכולים להוביל לסגירתה. אך קודם לכן ישנן כמה תחנות שונות שבהן ניתן לעצור ולפעול בצורה אקטיבית על מנת להגיע להסדרים שונים שיאפשרו לחברה לשמור על פעילותה ויגנו על נזילותה.
אחד הכלים המשמעותיים שעומדים לרשות החייב הוא הליך של הסדר חובות לחברות. למעשה מדובר בהליך המבוסס על משא ומתן בין החייב לבין הנושים, שמטרתו לשנות את תנאי ההסכם כך שיטיבו עם החייב ויאפשרו לו לשלם רק חלק מהחוב המקורי.

יתרונות ההגעה להסדר

בראש ובראשונה מדובר בהליך שמבוסס על משא ומתן, כלומר כל הצדדים מגיעים לדיון מתוך הבנה כי יש צורך ללכת האחד לקראת השני ולהגיע לפשרה. המו"מ מאפשר טווח פעולה וגמישות רבים יותר בהשוואה להליכי גבייה אחרים, וגם ההשלכות לטווח הרחוק הן מיטיבות יותר.
כבר במבט ראשון ברור כי האינטרס של החייב הוא להגיע להסדר שיאפשר את המשך הקיום של החברה. למעשה זהו גם האינטרס של הנושים, מתוך הבנה כי הסדר חובות לחברות הוא ההליך שיאפשר להם לקבל את מרבית כספם, בהפסד מינימלי. זאת כמובן בהשוואה להליכי גבייה אחרים אשר יעלו כסף ויימשכו זמן רב, כאשר קשה להעריך את מידת הצלחתם.

כיצד לעשות זאת נכון?

מאחר ומטרתו של הסדר חובות לחברות היא להגיע להסכמות אשר מיטיבות עם החייב, ומאחר וקיומו של הסכם כזה חיוני להמשך ההתנהלות התקין של החברה, חשוב לבצע את התהליך בליווי של עורך דין אשר בקיא בתחום.
הליווי המקצועי יסייע לכם להכין את הבסיס למו"מ – להבין בצורה מדויקת מהו היקף החוב ומיהם הנושים, לבצע ניתוח של הגורמים שהובילו את החברה לצבירת החובות ולהעריך בצורה ריאלית מהי יכולת ההחזר של החברה. הבנה של הגורמים לצבירת החובות חשובה גם כדי ללמוד מהטעויות ולאפשר לחברה לחזור למסלול, וגם כדי להראות את הרצינות ולקיחת האחריות אל מול הנושים – דבר אשר יגדיל את הסיכויים להגעה להסכם מיטיב, אשר יאפשר לחברה לכסות את חובותיה ולהתאושש מבחינה כלכלית. בעזרת הליווי המקצועי תהיו בטוחים שפעלתם בצורה הטובה ביותר כדי לקבל את התנאים הטובים ביותר שניתן לקבל.

להקטנת החובות שלכם עוד היום,

השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם: