מה גורם לאדם פרטי לגשת להליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

אדם פרטי יכול להחליט להתחיל הליך של חדלות פירעון ושיקום כלכלי עקב הצטברות חובות, בכדי לפתוח דף חדש או על רקע דרישות נושים. במאמר הבא נרחיב על כך ונסביר מדוע כדאי לקבל ייעוץ מקצועי בכל מקרה של דילמה או התלבטות.

פירמת עורכי דין וגישור – אביטל מרכזת עבורך את המידע החיוני על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי לאדם פרטי ויכולה לעזור לך לעבור את התהליך בצורה מהירה, יעילה ורגועה. אנו מבינים את הקשיים שמלווים נסיבות של חדלות פירעון שנקרא בעבר פשיטת רגל, אך יש לנו את הידע והניסיון על מנת לסייע לך. כמו כן, משרדנו מעניק ליווי אישי ומקצועי בכדי לצאת לחיים חדשים לך ולמשפחתך.

נסיבות הגעה לחדלות פירעון לאדם פרטי

הרבה אנשים פרטיים לא מביאים בחשבון מצב שבו הם יגיעו למצב של חדלות פירעון, ישנן נסיבות שונות שגורמות לכך וכדאי להכיר אותן:

  1. התנהלות כלכלית לקויה ונטילת הלוואות – הסיבה השכיחה ביותר לכך שאדם פרטי מגיע למצב זה היא התנהלות כלכלית לא תקינה ההוצאות גבוהות יותר מההכנסות המינוס בחשבו הבנק גדל עד אשר מנוצלת מלוא מסגרת האשראי דבר שמוביל ללקיחת הלוואה לכיסוי ה"מינוס" אך היות ודפוסי ההתנהלות הכלכלית לא השתנו אנו חוזרים לאותו מצב מהר מאוד, נוטלים עוד הלוואה וכך הלאה עד אשר הבנק מסרב להגדיל את מסגרת האשראי ואנו מגיעים למצב שלא ניתן לעמוד בהחזרי ההלוואות וההוצאות השוטפות.
  2. אירוע טראגי – החיים בלתי צפויים ומובילים אותנו לא אחת למצבים קשים אשר כל אדם מתמודד בדרכו עם אותם אירועים ובעקיבותם מאבדים את מקום העבודה ומגיעים למצב של חדלות פירעון.
  3. מחלה/נכות – כאשר אדם חולה או נפגע בתאונה מצבו הבריאותי אינו מאפשר לו לעבוד ולהתקיים כאשר הקצבאות אשר מתקבלות נמוכות מאוד ולא ניתן להתקיים על בסיסן בלבד מבלי לצבור חובות ולהגיע למצב של חדלות פירעון.

קשיים נפוצים בהליך

הליך חדלות פירעון לאדם פרטי הוא הליך מורכב כאשר דורש הגשת דוחות כספיים מפורטים דבר המצריך הקפדה רבה על איסוף כל המסמכים הכלכליים במשך כל ההליך, בנוסף אותו אדם אשר נמצא בהליך נדרש לשנות את התנהלות ככלכלית וזאת בכדי שלא יגיע לאותו המצב בעוד מספר שנים.

ההיבט הפסיכולוגי

עם הגשת הבקשה לחדלות פירעון ושיקום כלכלי ההיבט הנפשי והפסיכולוגי אצל אותו אדם משתפר כאשר מתוקף ההגנות של ההליך מבוטלים העיקולים וחלק מההגבלות כך שהלחצים שהופעל על אותו אדם עד לאותו הרגע מופסקים כך שניתן להתנהל באופן תקין עם חשבון בנק, ביטול עיקולים על המשכורת וביטול הגבלת רישיון הנהיגה.

המלצות לקראת הליך חדלות פירעון

ההמלצה החשובה ביותר הוא לעבור את התהליך בליווי עורך דין העוסק בהליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי ולא לחכות לרגע האחרון כאשר כבר יש עיקולים והגבלות. ככל שפונים מוקדם יותר לעו"ד כך עולה הסיכוי לשיתוף פעולה פורה מול הגורמים הרלוונטיים. בהמשך, אותו שיתוף פעולה מקצר את התהליך ואת הדרך לקבלת הפטר.

פירמת עורכי דין וגישור – אביטל ישמחו לעמוד לרשותך בכל מקרה של דילמה והתלבטות לגבי הליך חדלות פירעון או כל הליך אחר לסיום החובות ופתיחת דף חדש. כעת, כל שעליך לעשות הוא להשאיר פרטים ולתאם פגישה.

להקטנת החובות שלכם עוד היום,

השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם: